Anasayfa > Laravel Öğren

Laravel Nedir?

Laravel, PHP ile yazılmış açık kaynaklı bir web uygulama geliştirme fremaworktur. Laravel, tam özellikli web uygulamaları oluşturmak için basit ve zarif bir araç setine ihtiyaç duyan geliştiriciler için tasarlanmış güçlü bir MVC PHP framework'tur. Laravel, Taylor Otwell tarafından yazıldı ve MIT lisansı altında yayınlandı. 

Güçlü bir araç koleksiyonu ile gelir ve uygulama mimarisi sağlar. Laravel açık kaynaklı bir framework'tur. Büyük zaman kazandırarak geliştiricilere kolaylık verir ve tüm web sitesini sıfırdan düşünmeyi ve planlamayı azaltmaya yardımcı olur. Bununla beraber Laravel uygulamanın güvenliğini sağlar. Tüm özellikleri sizin için web geliştirme hızını artırabilir.

Laravel, CodeIgniter, Yii gibi PHP çerçevelerinin temel özelliklerini ve Ruby on Rails gibi diğer programlama dillerini içeren zengin bir işlevsellik seti sunar. Laravel, web geliştirme hızını artıracak çok zengin özelliklere sahiptir.

Core PHP ve Advanced PHP'yi biliyorsanız, Laravel işinizi kolaylaştıracak. Sıfırdan bir web sitesi geliştirmeyi düşünüyorsanız çok zaman kazandırır. Ayrıca, Laravel'de yerleşik bir web sitesi güvenlidir ve çeşitli web saldırılarını önler. 


Ayrıca Bakınız: Laravel'in Tarihi

Laravel'in Tarihi
Sonraki
Kaynak bilgilere hemen ulaş.

Teknoloji, bilim, sanat, kodlama, tasarım, rüya vb...

Ara